Her Müvekkil Bizim İçin Özeldir

Takım çalışmasıyla sunulan kişiye özel hizmet

Solmaz Hukuk & Danışmanlık yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişilere çeşitli alanlarda, kapsamlı ve nitelikli hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunan İstanbul merkezli uluslararası bir hukuk bürosudur.

Uluslararası üne sahip şirket ve holdinglerle çalışma deneyimimizin yansıra, ofisimiz bünyesinde küçük ve orta ölçekli işletmeler ve bireysel girişimcilere de hukuki destek sağlıyoruz.

Akademik ve pratik anlamda tecrübeli uzman hukukçu kadromuzla, müvekkillerimizin faaliyet alanları ve sektörlerinde çıkabilecek hukuksal sorunları önceden öngörerek, buna ilişkin gerekli hazırlıkları yapıyor ve olası risklere karşı önlemlerin alınmasını birincil amaç ediniyoruz. Bu sayede uyuşmazlıkların dava aşamasına gelinmeden çözülmesini sağlayarak, müvekkillerimizin iş ve ticari faaliyetlerine sorunsuz devam etmelerini sağlıyoruz. Buna ek olarak münferit uyuşmazlıkların giderilmesi, hak kayıplarının önlenmesi, zarar giderilmesi, ihlal edilmiş hakkın yeniden kazanımı gibi konularda oluşan uyuşmazlıkları etkin ve dinamik kadromuzla gidermekteyiz.

ULUSLARARASI HİZMETLERİMİZ

Türkiye’de uluslararası hukuki hizmet veren sayılı hukuk firmalarından biri olan ofisimiz, her zaman işinde en iyi ve en yeniyi hedeflemektedir. Halihazırda için İngilizce ve Türkçe dillerinde hizmet vermekteyiz.

Uyuşmazlıklarının çözülmesi ve dava süreçlerinin yönetilip yönlendirilmesi alanında başarılı sonuçlar elde etmenin incelikleri ve donanımına sahip ekibimizle hukuki sorunlarınıza yaratıcı, stratejik ve pratik çözümler üretiyoruz.

YERLİ VE YABANCI MÜVEKKİLLERİMİZ İÇİN  HUKUKİ YATIRIM DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ

Ayrıca ülkemizde yatırım yapmak, ticari faaliyette bulunmak isteyen müvekkillerimize  “Profesyonel  Hukuksal Yatırım Danışmanlığı Hizmetlerini Geniş Kapsamlı Şekilde Tek Noktada Sunma” düsturuyla çalışıyoruz. Bu kapsam tüm ticari faaliyetlerin hukuki koruma altında gerçekleşmesini sağlayıp müvekkillerimizi olası risklerden koruyoruz. Bu amaçla, gümrük firmaları, mali müşavirlik ve vergi danışmanlığı hizmetleri sunan ofislerle profesyonel iş ortaklıkları kurarak her alanda müvekkillerimize uzmanlık ve tecrübeyi bir arada sunmayı hedefliyoruz. Ülkemizde yapılacak hukuki işlemler hakkında koruyucu ve önleyici avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Yabancı yatırım danışmanlığı kapsamında müvekkillerimizin yatırımlarına ilişkin hukuksal, vergisel, finansal ve muhasebesel tüm riskleri bir bütün olarak ele alıyor ve derinlemesine araştırıyoruz. Yatırımların sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi ve sürdürülmesi için müvekkilimizi olası tüm ticari, finansal ve hukuksal risklerden koruyarak kazançlarını korumayı ve arttırmayı hedefliyoruz.

UZMANLIK VE ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Müvekkillerimize Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Şirketler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Tazminat Hukuku, Enerji Hukuku, Bilişim Hukuku, Teknoloji Hukuku, Kişisel Veri Hukuku, Rekabet Hukuku, Sigorta Hukuku, İcra Ve İflas Hukuku, İdare Ve Vergi Hukuku, Aile ve Miras Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Uluslararası Taşımacılık Hukuku alanında profesyonel hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri ile dava ve diğer uyuşmazlık çözüm süreçlerinde müvekkillerimize deneyim ve uzmanlığı bir arada sunuyoruz.

FAALİYETTE BULUNDUĞUMUZ SEKTÖRLER

İthalat ve İhracat, İnşaat, Enerji, Otomotiv, Lojistik ve Taşımacılık, Filo Kiralama, Emlak, Sağlık, Teknoloji, Kozmetik, Tekstil, Bilişim sektörlerinde faaliyet gösteren müvekkillerimize hukuk müşaviri olarak destek olduk. Müvekkillerimizin faaliyet alanları ve sektörlerinde çıkabilecek hukuksal sorunları önceden öngörerek, buna ilişkin gerekli hazırlıkları yapıyor ve olası risklere karşı önlemlerin alınmasını birincil amaç ediniyoruz. Bu sayede uyuşmazlıkların dava aşamasına gelinmeden çözülmesini sağlayarak, müvekkillerimizin iş ve ticari faaliyetlerine sorunsuz devam etmelerini sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz.

İLKE VE DEĞERLERİMİZ

  • Müvekkillerimize uluslararası standartlarda ve etik değerlere uygun yüksek kalitede hukuki hizmet sunmayı önemseriz.
  • Müvekkillerimiz için açık, ulaşılabilir ve güvenilir iletişim ortamı sağlar, ihtiyaç duydukları her zaman bizimle irtibata geçebilmeleri için gerekli imkanları yaratırız.
  • Dinamik ekibimiz iş dünyasındaki ve hukuk alanındaki değişim ve gelişimleri yakından takip ederek, en güncel ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışır.
  • “Kişiye özel hizmetin takım çalışmasıyla sunulması” düsturuyla hareket eden ofisimiz, müvekkilinin ihtiyaç ve hedeflerinin en iyi şekilde anlaşılması, bu konuda en iyi alternatiflerin araştırılması ve neticede en iyi sonucun vaat edilerek hayata geçirilmesini temin eder.
  • Hukuki sorun ve uyuşmazlıklarla karşılaşmamanız için işlerinizin hukuki altyapısını ve sözleşmelerinizi kusursuz şekilde hazırlayan iş ortağınız olmayı hedefleriz.
  • İhtiyaç duyacağınız farklı konularda alanının uzmanı olan iş ortaklarımızın profesyonel desteğini hizmetinize sunarız.
  • Karşılaştığınız hukuki sorun ve uyuşmazlıkların dava öncesi alternatif usullerle veya dava sürecinin işletilerek çözümlenmesinde size en uygun, pratik ve etkili çözümleri sunar ve sonuç odaklı çalışırız.
  • Uzun süreli iş ilişkilerinin temelinde saygı, güven, kalite, profesyonellik ve sağlıklı iletişimin olduğunu bilerek hareket ederiz.

GİZLİLİĞİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Birlikte çalıştığımız süre boyunca ve sonrasında bizimle paylaştığınız tüm veri ve bilgilerinizin gizliliği ve güvenliği teminatımız altındadır. Size daha kapsamlı ve nitelikli bir hizmet sunabilmek için yaptığımız profesyonel iş ortaklıklarımız özelinde de ortaklarımızla gizlilik anlaşmaları yaparak çalışmalarımızı yürütürüz. Ofis bünyesinde yer alan ekip arkadaşlarımız veya dışarıdan iş süreçlerimize uzmanlıklarıyla destek veren her kişi, kurum ve kuruluş, gizlilik ilkesini tüm detaylarıyla hayata geçirmeyi taahhüt eden gizlilik protokolleri imzalayarak çalışma hayatımıza dahil olurlar.

YAYINLAR, ÜYELİKLER VE TANINIRLIK

Solmaz Hukuk & Danışmanlık ofisi, ICC (International Chamber of Commerce)-Uluslararası Ticaret Odası üyesi olan sayılı hukuk ofislerindendir. Ayrıca ICAEW(Institute of Chartered Accountants in England and Wales), LODER(Lojistik Derneği), Top3Legal, LAWSOCİETY üyeliklerine sahip ofisimizin akademik yazınları uluslararası bir platform olan MONDAQ’ta yüksek okunma oranlarıyla dikkat çekmektedir.  Ofisimizin akademik yazın çalışmalarına Academia.edu, hukukihaber.net platformlarından da ulaşabilirsiniz.

       

Hemen Ulaşın